Beyond the Blend: Earl Grey

Poza mieszanką: Earl Grey

Jeśli dla Ciebie słowo „herbata” jest synonimem „Earl Grey”, nie jesteś sam. Na całym świecie są miliony zagorzałych fanów Earl Grey, którzy prędzej zrezygnują z herbaty, niż spróbują innej mieszanki. Rozumiemy. Earl Grey to klasyk z charakterystycznym olejkiem bergamotowym, który nadaje bazie czarnej herbaty delikatny, cytrusowy zastrzyk.
Czytanie Poza mieszanką: Earl Grey 5 minutes Kolejny Znajdź swoją idealną herbatę

Jeśli dla Ciebie słowo „herbata” jest synonimem „Earl Grey”, nie jesteś sam. Na całym świecie są miliony zagorzałych fanów Earl Grey, którzy prędzej zrezygnują z herbaty, niż spróbują innej mieszanki. Rozumiemy. Earl Grey to klasyk z charakterystycznym olejkiem bergamotowym, który nadaje bazie czarnej herbaty delikatny, cytrusowy zastrzyk. Poza tym nazwa jest po prostu elegancka, prawda? Zwłaszcza na zamówienie brytyjskiego aktora Patricka Stewarta w roli kapitana Jeana Luca Piccarda w serialu „Star Trek: Następne pokolenie”. Ilekroć kapitan Piccard zamawiał herbatę z komputera, mówił to samo: „Earl Grey. Gorący."

Jest całkowicie prawdopodobne, że brytyjski aktor uczynił Earl Greya jeszcze bardziej sławnym, ponieważ został nazwany na cześć Charlesa Graya, drugiego Earl Greya i premiera Anglii w latach 1830-1834. Chociaż prawdziwe pochodzenie tej mieszanki herbat nie jest do końca znane – uratowanie życia chińskiej mandarynki to tylko część kilku niepotwierdzonych historii – rodzina Gray stwierdziła, że ​​niezwykły dodatek olejku bergamotowego wynikał z wysoki poziom wapna w wodzie w pobliżu domu rodziny Grayów. Bergamotka pomogła zrównoważyć zawartość limonki w wodzie herbacianej i uczyniła ją smaczniejszą. Niezależnie od powodu, wszyscy jesteśmy wdzięczni.

(Uwaga na temat bergamotki: olejek ekstrahuje się ze skórek Citrus bergamia , owocu rosnącego na drzewach pomarańczy bergamotowej. Chociaż jego początki sięgają Azji Południowo-Wschodniej, obecnie uprawia się go na całym świecie, ale produkcja odbywa się głównie w Reggio di Calabria na czubku włoskiego buta; produkcja bergamotki stała się tam synonimem tego obszaru. Oprócz charakterystycznego smaku herbaty Earl Grey ma ona wiele zastosowań, w tym aromaterapię, perfumy, kosmetyki, włosy i nie tylko.)

Oryginalny Charles Gray był brytyjskim generałem podczas naszej wojny o niepodległość. Wywarł na królu Jerzym III takie wrażenie, że otrzymał dziedziczny tytuł Earl Greya.


Chociaż nie mamy zamiaru wyrywać nikomu filiżanki Earl Grey z ręki, włączyliśmy tę popularną herbatę do naszej serii „Beyond the Blend”, aby pomóc fanom Earl Grey poznać inne oferowane przez nas odmiany herbat EG. Rozumiemy, że to, o co prosimy osoby zaangażowane w Earl Grey jako jedyną dla nich herbatę, jest jak proszenie osoby nieumiejącej pływać, aby wyszła na głęboką wodę… ale zaufaj nam, sprawimy, że będziesz unosić się w ekstazie, kiedy odkryjesz większą pulę herbat Earl Grey, które zachwycą i poszerzą Twoje horyzonty.

Zanim przejdziemy do naszych wersji oryginału, porozmawiajmy o naszym oryginalnym Earl Grey . Ten przepis został przekazany Johnowi Harneyowi przez jego mentora Stanleya Masona. Stanleyowi spodobała się ta czteroczęściowa mieszanka herbat oolong i czarnych. Sporą część mocy herbat Ceylon, Assam i Keemun rozjaśnia oolong Formosa, który ma lekkie nuty owocowe. Stanley przedstawił także Johnowi dostawcę najlepszej bergamotki. Kupujemy od tej firmy z Filadelfii od prawie 40 lat.

Tylko herbata tak niesamowita jak Earl Grey może zainspirować tak wiele odmian:

Earl Grey Najwyższy
Wzięliśmy naszą już doskonałą klasyczną Earl Grey i dodaliśmy Silver Tips, rzadką białą herbatę o wysublimowanych, lekkich smakach. Niektórzy fani Earl Grey donoszą, że kiedy mieli EG Supreme, byli uzależnieni.


Earl Grey Imperialny
Mieszaliśmy tę herbatę specjalnie, aby stanowić część naszej linii herbat Historic Royal Palace.
Była to jedna z pięciu pierwszych oryginalnych herbat z tej linii. Oprócz czarnej herbaty i olejku bergamotowego dodaliśmy herbatę oolong i sprawiliśmy, że mieszanka jest mocniejsza w treściwości niż oryginalna Earl Grey, w hołdzie złożonym naszym brytyjskim przyjaciołom, którzy generalnie wolą mocniejsze herbaty.


Zimowy biały Earl Grey
Jak sama nazwa wskazuje, mieszanka ta zastępuje tradycyjną bazę czarnej herbaty chińską białą herbatą Mutan. Oczywiście charakterystyczna cytrynowość bergamotki nadal jest obecna, ale baza jest lżejsza niż tradycyjny EG. Sądząc po reakcjach naszych klientów, zwycięzcą jest Winter White EG.

Bezkofeinowa Earl Grey
Wzięliśmy naszą bezkofeinową czarną herbatę Ceylon i dodaliśmy bergamotkę. Nic nadzwyczajnego, po prostu pięknie bezkofeinowa wersja klasyki, idealna na zakończenie dnia pocieszającą, zapewniającą spokojny sen filiżanką EG.

Wiktoriańska mgła w Londynie
Ta mieszanka zwyciężyła kilka lat temu w naszym konkursie na kreację klienta. Do bazy herbat czarnych i oolong dodaliśmy nie tylko aromaty bergamotki, ale także lawendy i wanilii, tworząc pyszną wariację na temat motywu EG. W końcu został stworzony przez klienta Harney i wybrany przez klientów Harney, więc jak mógłby nie być cudowny?


Czy już Cię przekonaliśmy? Mamy nadzieję, że wyjdziesz poza tę mieszankę i odkryjesz herbaty, które opierają się na jedynych w swoim rodzaju właściwościach Earl Grey. W duchu przedstawiciela Earl Grey, Kapitana Piccarda i Star Treka, nadszedł czas, aby miłośnicy Earl Grey odkryli nowe herbaciane światy, poszukali nowych herbat i mieszanek Earl Grey i odważnie udali się tam, gdzie miłośnicy Earl Grey nie byli wcześniej!