Sipping through intermittent fasting

Popijanie w ramach okresowego postu

Czy słyszałeś o poście przerywanym? Chociaż od czasu do czasu pojawiają się nowe programy odchudzania (to przerywany żart, ludzie!), przerywany post, czyli IF, różni się od innych metod odchudzania. Zamiast przepisywać to, co jesz, JEŻELI dotyczy tylko tego, kiedy jesz.

Czy słyszałeś o poście przerywanym? Chociaż od czasu do czasu pojawiają się nowe programy odchudzania (to przerywany żart, ludzie!), przerywany post, czyli IF, różni się od innych metod odchudzania. Zamiast przepisywać to, co jesz, JEŻELI dotyczy tylko tego, kiedy jesz.

Post nie jest koncepcją nową. Jest to praktyka często stosowana ze względów religijnych lub medycznych. Zamiast próbować schudnąć poprzez całkowite zaprzestanie jedzenia, co jest niezdrowe, post przerywany oferuje połączenie okresów postu i posiłków, które pomagają schudnąć w zdrowy sposób.

To powiedziawszy: każdy, kto rozważa rozpoczęcie programu utraty wagi na czczo, powinien skonsultować się ze swoim lekarzem, aby upewnić się, że nie naraża się na ryzyko. Harney & Sons nie zaleca tego ani żadnego innego programu odchudzania, ponieważ jesteśmy ekspertami od herbaty, a nie lekarzami! Jeśli jednak rozważałeś post przerywany, poinformujemy Cię, czy nadal możesz cieszyć się najwspanialszym napojem znanym ludzkości i nie zrujnować swojej ciężkiej pracy!

zegar i truskawki na talerzach

Najpierw jednak kilka podstawowych deetów IF.

Podstawy postu przerywanego

Jak powiedzieliśmy, JEŚLI dotyczy tego, kiedy jesz, a kiedy nie. Ale zanim pomyślisz: wow, super, po prostu nie będę jeść, kiedy śpię, a potem będę jeść, kiedy się obudzę… zatrzymaj na chwilę wagę. Jest to trochę bardziej uporządkowane (i zdyscyplinowane). Istnieją jednak trzy popularne metody do wyboru, więc możesz wybrać program postu, który najbardziej Ci odpowiada.

  1. Metoda 16/8. Liczba 16/8 oznacza godziny postu (16) i godziny jedzenia (8). Pomysł jest taki, że możesz jeść od 13:00 do 21:00 (lub preferowanego zakresu 8 godzin), a potem nic przez 16 godzin z rzędu. Jeśli uwielbiasz śniadania, może to nie być program dla Ciebie, ponieważ zazwyczaj polega na pomijaniu tego posiłku, ale jest on najpopularniejszy, ponieważ wykorzystuje godziny snu jako godziny postu.
  2. Jedz-przestań-jedz. Zanim pomyślisz, że oznacza to zjedzenie połowy pizzy, zrób 30-minutową przerwę, a następnie zjedz drugą połowę pizzy, pomyśl jeszcze raz. Ta metoda wymaga 24 godzin niejedzenia, przynajmniej raz lub dwa razy w tygodniu. Tak proste.
  3. 5:2. Dzięki tej metodzie jesz regularnie pięć dni w tygodniu. Przez pozostałe dwa dni zamiast całkowitego postu zmniejszasz spożycie do 500–600 kalorii dziennie, co stanowi około 25% normalnego dziennego spożycia kalorii.

Niezależnie od wybranej metody ważne jest, aby nie szaleć i nie objadać się jak szalone w porze jedzenia. To zniweczy całą ciężką pracę związaną z postem i nie przyniesie pożądanych rezultatów.

Dlaczego więc ten styl jedzenia/niejedzenia przynosi rezultaty? Za wpływem postu na organizm stoją badania naukowe, które obejmują:

  • Zwiększenie poziomu hormonu wzrostu w organizmie, co może mieć pozytywny wpływ na utratę tkanki tłuszczowej i wzrost mięśni.
  • Spadek poziomu insuliny, co pozwala na większy dostęp do zmagazynowanej tkanki tłuszczowej.
  • Autofagia. Po dłuższym okresie postu komórki rozpoczynają proces naprawy zwany autofagią. Jest to sposób organizmu na recykling uszkodzonych lub niepotrzebnych składników komórkowych. Innymi słowy, pozbywa się śmieci komórkowych.

Chociaż znane są korzyści wynikające z postu w zakresie utraty wagi, wciąż prowadzone są badania mające na celu poznanie innych możliwych korzyści, jakie może on przynieść dla naszego zdrowia.

Zatem najważniejsze pytanie brzmi: czy poszcząc, możesz napić się herbaty?

przyjaciele piją herbatę na zewnątrz

Tak, możesz napić się herbaty

W okresie postu dozwolone jest spożywanie napojów niekalorycznych. Są szczególnie pomocne, pomagając uzyskać uczucie sytości, utrzymując nawodnienie i odwracając uwagę od niejedzenia. Chociaż każdy napój bezkaloryczny jest w porządku, z oczywistych powodów porozmawiamy o tym, jak herbata może być Twoim towarzyszem okresowego postu.

Może pomóc Ci poczuć się usatysfakcjonowanym
Sięganie po ulubioną herbatę, jednocześnie powstrzymując się od chęci zjedzenia, może przynieść poczucie zażyłości i komfortu. Trzymaj hormony stresu na dystans (mogą spowodować, że utrzymasz się na wadze lub będziesz jeść poza harmonogramem) i nie naruszaj schematu postu, popijając filiżankę ulubionej herbaty. Ulubiona przez fanów przyprawa, taka jak Hot Cinnamon Spice, to doskonały sposób, aby poczuć się, jakbyś jadł coś słodkiego, bez dodatku cukru. Pożywna filiżanka Matchy może sprawiać wrażenie, jakbyś oszukiwał i pił filiżankę zupy. Albo filiżanka zielonej herbaty z kokosem , zawierającej kofeinę i mocny aromat, pomoże Ci przetrwać chwilę słabości i doda Ci energii do dalszego działania.

filiżanka i saszetka do herbaty