Celebrate summer with iced teas!

Świętuj lato z mrożonymi herbatami!

Chociaż wielu z nas lubi wygodę, jaką daje filiżanka gorącej herbaty, szczególnie podczas mroźnych zimowych miesięcy, wielu może argumentować, że czas, w którym herbata błyszczy, przypada na gorące letnie miesiące, kiedy wysoka szklanka mrożonej herbaty jest prawdziwą definicja odświeżania. Nie mamy zamiaru się nie zgodzić.

Chociaż wielu z nas lubi wygodę, jaką daje filiżanka gorącej herbaty, szczególnie podczas mroźnych zimowych miesięcy, wielu może argumentować, że czas, w którym herbata błyszczy, przypada na gorące letnie miesiące, kiedy wysoka szklanka mrożonej herbaty jest prawdziwą definicja odświeżania. Nie mamy zamiaru się nie zgadzać.

Jak wspomnieliśmy w naszym poście na blogu poświęconym amerykańskim tradycjom herbacianym , gdzie słodka mrożona herbata jest podstawą południa, prawie 85% herbat wypijanych w USA jest mrożona. Jeśli nigdy nie robiłeś własnej mrożonej herbaty w domu lub nawet jeśli to robisz, ale chcesz ją trochę wymieszać, oto kilka wskazówek, jak przygotować idealny dzbanek lub szklankę mrożonej herbaty w domu. Wystarczy herbata, woda, lód, opcjonalne dodatki i chęć poznania lodowatego światła herbaty !

Zaktualizowaliśmy i udostępniamy blog z lipca 2020 r., zawierający kilka wskazówek, jak przygotować najlepszą świeżo parzoną mrożoną herbatę, a także przepis na orzeźwiający koktajl z mrożonej herbaty.

Mrożona herbata Harney i synowie

Metoda: Tradycyjny napar

Można zaparzyć dowolny rodzaj herbaty i zamienić ją w herbatę mrożoną. W przypadku pojedynczej szklanki postępuj zgodnie z instrukcją parzenia na naszych puszkach Harney, używając łyżeczki herbaty liściastej w zaparzaczu lub pojedynczej saszetki lub torebki herbaty, ale zmniejsz ilość wody o połowę, aby uzyskać koncentrat. Dodaj zimną wodę i lód, aby otrzymać jedną szklankę mrożonej herbaty. Łatwe, drażniące.

Ale po co robić pojedynczą szklankę, skoro można zrobić dzbanek, który można przechowywać w lodówce lub dzielić się nim z innymi? Nasze mrożone herbaty Fresh Brew są dostępne w saszetkach wystarczająco dużych, aby przygotować dwulitrowy dzbanek herbaty. Po prostu zalej gorącą wodą, dodaj zimnej wody, wstaw do lodówki, jeśli chcesz, dodaj lód i ciesz się smakiem!

Gdy już zrobisz herbatę, możesz ją udekorować w dowolny sposób. Lubisz słodką herbatę? Dodaj wybrany słodzik. Świeże owoce do herbaty to zawsze fajny dodatek, więc dodaj plasterek cytryny lub limonki, dorzuć trochę malin lub jagód, świeże liście mięty, może plasterek ogórka i świąteczną małą parasolkę!

Jak zalecamy do przygotowywania herbaty, używaj świeżej, przefiltrowanej wody. Rozpoczęcie od dobrej, czystej wody to pierwszy krok do zapewnienia najwyższej jakości naparu.

Mrożona herbata Harney i synowie

Metoda: Zimny ​​napar

Herbata parzona na zimno przypomina herbatę parzoną na zimno, którą czasami piją inni ludzie… nazwa (ale nie napój) jest na końcu języka… to dziwne słowo, trudne do zapamiętania… o tak, kawa. Otóż ​​to.

Niektórzy ludzie wolą zaparzać mrożoną herbatę na zimno, ponieważ ciepło wydobywa więcej garbników, co może sprawić, że herbata będzie gorzka, jeśli zostanie nieprawidłowo zaparzona. Jednak przy braku ciepła garbniki pozostają ukryte i otrzymujesz bardzo gładką herbatę.

Ta metoda jest również dość prosta: dodaj herbatę liściastą, saszetki lub torebki z herbatą lub nasze torebki Fresh Brew Iced Tea do temperatury pokojowej lub zimnej wody w dzbanku i wstaw do lodówki na 6-12 godzin. Jeśli wsypujesz herbatę liściastą bezpośrednio do dzbanka bez zaparzacza, musisz następnie przelać ją przez sito o drobnych oczkach lub sitko pokryte gazą lub wyłożone papierowym filtrem.

Jeśli chcesz przygotować koncentrat, wystarczy użyć połowy wody, zaparzyć i dodać pozostałą zimną wodę. Koncentrat można przechowywać w mniejszym pojemniku i według uznania wykorzystać do przygotowania pojedynczej porcji mrożonej herbaty. Ponownie pamiętaj, aby używać filtrowanej wody, aby uzyskać najlepsze rezultaty.

Dzbanek herbaty będzie przechowywany w lodówce przez kilka dni. Aby mieć pewność, że pozostanie świeży, upewnij się, że dzbanek ma pokrywkę lub jest przykryty, aby inne podstępne zapachy z lodówki nie zanieczyściły go. Karafka KINTO LUCE to idealny sposób na przygotowanie i przechowywanie mrożonej herbaty parzonej na zimno. Posiada wbudowany filtr, który jeszcze bardziej ułatwia picie herbaty sypanej.

Metoda: Herbata opalająca

Podstawowa rzecz dla wielu z nas, gdy dorastamy – duży słoik z pokrywką stojący na stole na werandzie z tyłu, chłonący letnie słońce i powoli zmieniający kolor w miarę zaparzania herbaty – przygotowywanie herbaty słonecznej jest obecnie wysoce odradzane nawet przez CDC.

Powód? Herbata słoneczna nie nagrzeje się bardziej niż 130 stopni Fahrenheita, czyli nie na tyle gorąco, aby zabić bakterie w wodzie lub w liściach herbaty. Ponadto herbata słoneczna często pozostaje w temperaturze pokojowej przez długi czas, co dodatkowo daje bakteriom szansę na namnażanie się. Harney & Sons, CDC i National Tea Association zalecają parzenie herbaty w wyższej temperaturze, która zabija wszelkie potencjalnie szkodliwe bakterie.

Więc chociaż być może piłeś herbatę słoneczną i nigdy nie zachorowałeś, lepiej nie ryzykować, skoro istnieją inne, całkowicie bezpieczne i wygodne sposoby przyrządzania mrożonej herbaty. Może nie tak nostalgicznie, ale bezpieczniej. Wyjdź i złap kilka świetlików. To nadal jest bezpieczne.

Parzę Cię!

Niezależnie od tego, którą metodę wybierzesz, mamy nadzieję, że znajdziesz czas na cieszenie się uświęconą tradycją picia lodowatej herbaty latem. Gotowy na koktajl z mrożoną herbatą? Pomyśleliśmy, że możesz być!

Mrożona herbata Harney i synowie