Teas for Sinus Relief

Herbaty łagodzące zatoki

Dowiedz się, jakie herbaty najlepiej łagodzą zatkanie zatok, w tym herbaty imbirowe, miętowe, rumiankowe i inne.

Dowiedz się, jakie herbaty najlepiej łagodzą zatkanie zatok, w tym herbaty imbirowe, miętowe, rumiankowe i inne.

Alergicy wiedzą, że wiosna nie jest jedyną – ani nawet najgorszą – porą roku na alergie. Ambrozja wypuszcza swój brzydki łeb od drugiej połowy sierpnia do listopada, przy czym w połowie września obserwuje się szczyt nędzy ambrozji. Do tego często dochodzi zatkane zatoki, kaszel i po prostu fuj. Chociaż istnieje wiele świetnych leków dostępnych bez recepty, które mogą pomóc, nigdy nie możesz mieć w swoim arsenale zbyt wielu środków do łagodzenia zatok. Dodanie herbat łagodzących zatoki do codziennej rutyny związanej z alergią na jesień może zapewnić dodatkową, bardzo potrzebną ulgę.

Istnieje kilka rodzajów herbatek łagodzących zatoki, które mogą pomóc złagodzić skutki ambrozji i innych alergenów wywołujących swędzenie zatok. Wiele z nich ma inne właściwości, które mogą również pomóc złagodzić ból gardła, pomóc w lepszym odpoczynku w nocy i po prostu poprawić ogólny stan zdrowia. Przyjrzyjmy się zwycięzcom herbat, które najprawdopodobniej przyniosą ulgę w zatokach!

Herbata imbirowo-kokosowa

1. Herbaty imbirowe

Choć herbata imbirowa jest najbardziej znana ze swoich cudownych właściwości przeciw nudnościom, jest również doskonałym środkiem przeciwzapalnym, co czyni ją doskonałym antidotum pomagającym zmniejszyć przekrwienie zatok. Pomaga także rozrzedzić śluz, co pozwala wydalić go z organizmu i łatwiej oddychać. Wiadomo, że herbata imbirowa pomaga na zatokowe bóle głowy i jest po prostu najlepszą herbatą na zatoki.

Niektóre herbaty imbirowe, które proponujemy wypróbować, gdy dokuczają zatkane zatoki:

  • Organiczna kurkuma imbirowa . Kurkuma jest odrębną kategorią na tej liście, więc w tej herbacie znów masz podwójne działanie łagodzące zatoki.
  • Organiczna cytryna imbirowa . Również ten wybór wciąż przynosi hity, ponieważ melisa ma właściwości przeciwwirusowe i antybakteryjne. Cytryna może pomóc ukoić gardło i zmniejszyć stan zapalny.
  • Brzoskwinie i Imbir . Tak pyszne, że zapomnisz o zatokach!
  • Święto Piernika . Przynieś piernikową ulgę zatkanym zatokom dzięki tej herbacie nie tylko na święta.

2. Mięta pieprzowa

Pamiętasz, jak Twoja mama wcierała Ci w klatkę piersiową Vick's Vapo Rub, gdy byłeś przeziębiony, abyś mógł oddychać? To mentol działa magicznie i jest to składnik mięty pieprzowej, który pomaga otworzyć kanały nosowe i złagodzić przekrwienie. Mięta pieprzowa ma wiele cudownych właściwości, na przykład łagodzi ból gardła i ma naturalne właściwości uspokajające, które przydadzą się w każdych okolicznościach.

Niektóre herbaty miętowe, które warto mieć pod ręką na sezon alergiczny:

  • Zioło miętowe . Jedna z naszych bestsellerów. Ta herbata ziołowa składa się z jednego doskonałego składnika: mięty pieprzowej. Czy jesteś osobą „postaw na produkty organiczne lub idź do domu”? Nie martw się, ta herbata łagodząca zatoki jest również dostępna w wersji organicznej .
  • Organiczna zielona herbata z organiczną miętą pieprzową . Podtrzymujemy organiczny pociąg w ruchu dzięki tej zielonej wersji naszej herbaty miętowej. Ponieważ nie jest to produkt wyłącznie ziołowy, zawiera kofeinę i odrobinę kopa z naszej bazy Gunpowder Green.
  • Werbena miętowa . Cytryna ponownie łączy się z miętą, aby pomóc Twoim zatokom.

3. Rumianek

Wiesz już, że rumianek może pomóc Ci dobrze spać, ale jeśli masz zatkane zatoki, sen staje się trudniejszy. Na szczęście i tam rumianek może pomóc! Zawiera właściwości przeciwzapalne, które mogą pomóc w otwarciu kanałów nosowych, dzięki czemu możesz oddychać. Rumianek może również pomóc rozluźnić mięśnie, a także pomóc w leczeniu zatokowych bólów głowy.

Oprócz wymienionych powyżej herbat zawierających rumianek, oto kilka innych opcji popijania zatok:

  • Rumianek i Rumianek egipski . Nazwy i opakowania są różne, ale zawartość jest taka sama. Pyszne i piękne kwiaty rumianku egipskiego, które stanowią niesamowitą filiżankę ulgi w zatokach.
  • Żółty niebieski . Ta ziołowa mieszanka, zbyt piękna, aby mogła być lecznicza, składa się z rumianku, lawendy i chabrów.

4. Zielona herbata

Czego nie potrafi zielona herbata? Jak dotąd nie może zapewnić pokoju na świecie ani rozwiązać problemu zmian klimatycznych, ale może wiele zrobić, aby zmienić świat. Chińczycy wiedzieli dużo wcześniej niż my, że zielona herbata jest dobra dla zdrowia. Jeśli chodzi o udrożnienie zatok, może pomóc w zmniejszeniu stanu zapalnego, dzięki czemu zatoki mogą ustąpić i czuć się swobodnie.

Jeśli chodzi o zielone herbaty, opcje są zbyt długie, aby wymieniać je indywidualnie. Zapraszamy zatem do wybrania ulubionej zielonej herbaty na ulgę w zatokach. Weź to, jesienny sezon alergiczny!