Loose Leaf, Sachet or Tea Bag?

Luźny liść, saszetka czy torebka herbaty?

Dowiedz się, jaka jest różnica między parzeniem herbaty liściastej, herbaty w saszetkach i torebkach oraz jak wpływają one na Twoje wrażenia związane z piciem herbaty.
Najlepsze herbaty do picia jesienią Czytanie Luźny liść, saszetka czy torebka herbaty? 4 minutes Kolejny Valentine’s Day Is for Tea Lovers!

Dowiedz się, jaka jest różnica między parzeniem herbaty liściastej, herbaty w saszetkach i torebkach oraz jak wpływają one na Twoje wrażenia związane z piciem herbaty.

To, w jaki sposób wybierzemy sposób dostarczania herbaty, jest jednak całkowicie kwestią osobistych preferencji. Świadomość, że nie ma dobrego ani złego wyboru – podobnie jak czekolada kontra wanilia – przydać się może nieco większa wiedza na temat różnic między tymi trzema metodami przygotowywania herbaty.

Sypka herbata

Jeśli jesteś koneserem herbaty, po prostu nie ma innego sposobu na zaparzenie filiżanki herbaty. Liście herbaty potrzebują miejsca na rozszerzenie, aby uzyskać pełny smak; sypkie herbaty umieszczone w sitku lub zaparzaczu mogą swobodnie unosić się w wodzie, która otacza każdą część liści i zapewnia pełniejsze doznania smakowe. Kulki herbaciane nie nadają się idealnie do parzenia herbaty sypkiej, ponieważ nie pozostawiają wystarczającej ilości miejsca, aby herbata mogła rozwinąć się w pełni i wykorzystać swój pełen smakowity potencjał.

Ponadto herbata sypana jest najbardziej ekonomiczną metodą, ponieważ liście herbaty można zaparzać wielokrotnie, co oznacza, że ​​zyskujesz więcej korzyści z każdej wydanej złotówki lub więcej radości ze swojej herbaty! Zaparzanie sypkiej herbaty liściastej pozwala również przygotować filiżankę, która wystarczy: użyj więcej lub mniej liści, w zależności od tego, jak mocną herbatę lubisz. Kolejną zaletą smaku herbaty sypanej jest jej zrównoważony rozwój – mniejsze opakowanie jest zawsze zaletą.

Gotowy żeby zacząć? Wypróbuj jedną z naszych wyjątkowych herbat Darjeeling , Formosa oolong lub zielonych i postępuj zgodnie z instrukcjami parzenia, aby uzyskać doskonale zaparzoną filiżankę.

Saszetki

Jeśli akcesoria niezbędne do zaparzenia herbaty sypkiej wydają Ci się zbyt duże, saszetki mogą dosłownie Ci się spodobać.

Większość saszetek, takich jak Harney & Sons, to torebki w kształcie piramidy, które zawierają całe herbaty liściaste. Kształt piramidy ponownie pozwala na lepszy przepływ wody wokół liści herbaty, które rozszerzają się, uwalniając pełne spektrum smaku, podobnie jak w procesie moczenia herbaty sypanej – podobny wynik bez otoczenia sypanej herbaty. Ponadto ilość jest mierzona dla Ciebie, zapewniając za każdym razem niesamowitą filiżankę.

Jeśli nigdy nie próbowałeś herbaty w saszetce, wypróbuj naszą Hot Cinnamon Spice .

Torebki herbaty

Trzecią opcją, preferowaną przez wielu ze względu na wygodę, są torebki herbaty. Zawierają połamane liście lub czasami wachlarzyki (małe cząstki liści herbaty). Całe liście herbaty nie są używane w torebkach z herbatą, ponieważ ich rozmiar, choć idealnie nadaje się do podróży lub w podróży, nie pozwala na rozszerzanie się całych liści, jak ma to miejsce w sitkach, zaparzaczach lub saszetkach.

Jednak jedną z zalet torebek z herbatą, poza ich wygodnym rozmiarem, jest to, że połamane liście zaparzają się szybciej niż herbata sypana. Jeśli się spieszysz, torebki z herbatą z pewnością przydadzą Ci się na filiżankę ulubionej herbaty w dowolnym miejscu i czasie.

W przeciwieństwie do innych torebek z herbatą, torebki Harney's są wykonane z niebielonego papieru, więc jedyne, co poczujesz, to wysokiej jakości herbata znajdująca się w środku. Nadają się również do kompostowania, co jest lepsze dla środowiska. Niektóre z naszych najpopularniejszych herbat są dostępne w torebkach, np. Organic Earl Grey , Paris i Hot Cinnamon Spice . Idealny dla globtroterów, którzy lubią urozmaicać życie podczas śniadania w Irlandii w drodze do Paryża. Lub dla tych z nas, którzy tylko o tym marzą, gdy wybiegamy z domu, zabierając dzieci do szkoły i siebie do pracy z herbatą w ręku, co jest możliwe dzięki wygodzie małej, ale potężnej torebki z herbatą .