Valentine’s Day Is for Tea Lovers!

Walentynki są dla miłośników herbaty!

Czy zastanawialiście się kiedyś po co w ogóle istnieją Walentynki? Na naszym nowym blogu wspólnie zagłębiamy się w historię i odkrywamy, jak ten dzień miłości stał się symbolem dla milionów par na całym świecie.

Luźny liść, saszetka czy torebka herbaty? Czytanie Walentynki są dla miłośników herbaty! 2 minut

Czy zastanawialiście się kiedyś po co w ogóle istnieją Walentynki? Na naszym nowym blogu wspólnie zagłębiamy się w historię i odkrywamy, jak ten dzień miłości stał się symbolem dla milionów par na całym świecie.

Chociaż istnieją jedynie spekulacje na temat tego, kim jest prawdziwy św. Walenty, możliwych jest trzech kandydatów – i wszyscy byli męczennikami. Dwóch z nich zostało ściętych przez cesarza rzymskiego Klaudiusza II, jeden za potajemne zawieranie zakazanych małżeństw, a drugi za pomoc chrześcijanom w ucieczce z rzymskiego więzienia, gdzie byli bici i torturowani. Inny został uwięziony i zakochał się w córce strażnika więziennego i wysłał do niej list podpisany „Od Twojego Walentego”. Kimkolwiek był ten nieszczęsny święty, wszystkie historie przedstawiają ten sam obraz Walentego: postać bohaterska i romantyczna.
Walentynki zostały ogłoszone 14 lutego przez papieża Gelazjusza pod koniec V wieku, prawdopodobnie jako odpowiedź Kościoła katolickiego na obchodzone mniej więcej w tym czasie pogańskie święto płodności zwane Luperkaliami. W średniowieczu pomysł, że Walentynki kojarzą się z miłością, zrodził się z pomysłu, że okres godowy ptaków rozpoczyna się w połowie lutego. To właśnie w tym okresie popularne stały się życzenia walentynkowe, chociaż trzeba było je dostarczać konno lub pieszo, a nie wysyłać gołębiami, ponieważ ptaki te były wystarczająco zajęte.

Walentynki

Jednym ze sposobów, aby zadowolić ukochaną osobę, jest herbata walentynkowa. Ciepła czekoladowa mieszanka czarnej herbaty z pąkami róż, która nadaje tej herbacie niepowtarzalny słodko-kwiatowy zapach.

Kwiat Wiśni

Nasza ekskluzywna mieszanka herbat zielonych, aromatyzowana dojrzałymi i pachnącymi wiśniami. Ta herbata jest wypełniona miłością i troską na specjalne okazje, takie jak Walentynki.

Ogród Jane

Odkryj ciekawe połączenie smaków z naszą ekskluzywną herbatą, która łączy w sobie pyszną zieloną herbatę, słodki granat i romantyczne płatki róż. To harmonijne połączenie stanowi wyjątkowy prezent na Dzień Miłości.

Paryska herbata sypka

Zanurz się w wyjątkowej atmosferze Paryża dzięki naszej najpopularniejszej mieszance herbat, stworzonej na pamiątkę tego magicznego miasta miłości. Nasze wyjątkowe połączenie czarnej herbaty, karmelu, porzeczki i bergamotki jest tak złożone i eleganckie jak sam Paryż.